ПОТВРДЕНО: Се разделија Meghan и Harry

15 август, 20190
Meghan

Пресуден беше нејзиниот модерен начин на живот.

Кога минатата година, непосредно пред нејзината венчавка, војвотката од Сасекс, 38-годишната Meghan Markle ја доби својата восочна фигура во музејот „ Madame Tussauds“ во Лондон. Восочната војвотка од Сасекс беше поставена покрај нејзиниот сопруг, 34-годишниот принц Harry. Сепак, како што објавија од музејот, Meghan и Harry се раздвоени и нејзината фигура е преместена во друг дел од музејот.

„И покрај тоа што е член на кралското семејство, Meghan продолжува да го живее својот живот на модерен начин. Ние во музејот сакаме да го покажеме нејзиниот независен celebrity статус. Не е неопходно да останe таму засекогаш, не ја разделуваме нашата љубовна двојка. Едноставно и овозмижуваме на Meghan да се дружи со своите познати пријатели“, објасни Steve Davies (61), генерален директор на музејот, кој восочната фигура на сопругата на принцот Harry ја премести кај нејзините славни пријател, актерот Tom Hardy, сопружниците Beckham и актерката Priyanka Chopra, кои, меѓу другито, беа гости на кралската свадба минатата година.


Инаку, восочните фигури на другите членови на кралското семејство, вклучувајќи ја и восочната фигура на војвотката од Кембриџ, 37-годишната Kate Middleton, се во посебен дел од музејот, каде наскоро ќе им се придружи 34-годишниот принц Harry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber