Природна маска: Најдобар начин да ја обновите косата после зимските денови

8 април, 20190
maska za kosa

Пролетта пристигна, а на убавото време се радува и нашата коса. Сепак, треба да и помогнеме побрзо да закрепне после студеното време и мразот што не влијаеше најдобро на неа. Ниските температури ја сушат косата, а крајот на зимата е вистинско време за нејзино закрепнување.

Косата е најлесно да се обнови со маска што сами ќе ја подготвите. Ние ви претставуваме рецепт за маска за сите видови на коса која проверено делува.

Состојки:

– неколку капки есенцијално масло од лаванда

– 2 лажички маслиново масло

1 лажичка мед

Во сад ставете неколку капки есенцијално масло од лаванда, додадете го маслиновото масло и медот и измешајте во блендер. Ставете ја маската на влажна коса и оставете ја да одстои 40 – 45 минути и потоа исплакнете, пренесува „The Wall“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber