Што ќе каже кралицата: Како ќе се вика детето на принцот Хари и Меган Маркл?

15 април, 20190
megan

Додека е во исчекување раѓањето на првото дете на принцот Хари и Меган Маркл, британската јавност се обидува да го открие неговиот пол и име.

Ако можеме да им веруваме на обложувалниците, новото кралско бебе ќе биде девојче и ќе се вика Дајана, бидејќи ова име најчесто се споменува.

https://www.instagram.com/p/BuumRFmA0MA/

Второто најпопуларно име е Елизабета, прабабата на бебето и кралицата на Обединетото Кралство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber