Средба на Санса Старк и Денерис: Новите детали од осмата сезона на „Game Of Thrones“ ги воодушевија фановите

10 јануари, 20190
deneris

Сега сите се нетрпеливи бидејќи новиот трејлер открива дека не чека возбудлива и неверојатна сезона.

Ако сте и вие меѓу бројните верни обожаватели кои не можат да го дочекаат финалето на нивната омилена серија – Game of Thrones, не се сомневаме дека веќе сте ги виделе сите можни трејлери, објави и спојлери на интернет поврзани со последната сезона на епската серија која го фасцинираше светот пред 8 години кога започна на каналот HBO.

Сепак, поради празничната атмосфера, можеби сте го пропуштиле овој трејлер, кој споменатиот канал го објавуви најавувајќи ја топ содржина за 2019. година.

Имено, од едноминутното видео објавено за време на доделувањето на наградите „Златен глобус“, дознавме дека наскоро ќе се случи средба во Вестерос меѓу двете можеби најважни жени во серијата.

https://twitter.com/HBO/status/1082097487438102528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1082097487438102528&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.espreso.rs%2Fkultura%2Ffilm%2F335531%2Fnovi-detalji-osme-sezone-igre-prestola-video

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber