Стилкси прирачник: Парчиња облека кои визуелно ќе го стеснат вашиот струк

8 февруари, 20190
струк

Ако не сте благословени со фигурата на песочен часовник, овие совети ќе ви бидат вредни како злато.

Дури и ако ја имате оваа посакувана силуета, можеби со погрешниот избор на облека не ја нагласувате, па затоа не изгледате женствено и секси, како што би изгледале со малку напор.

Следниве парчиња облека ќе го направат вашиот струк минијатурен.

Панталони и здолништа со висок крој

Панталоните со висок крој ќе направат да изгледате послабо, а здолништата поженствено. Тесното здолниште искомбинирајте го со предимензионална маица, а панталоните со тесна маица и по можност сако во иста боја.

View this post on Instagram

Suited

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

Ремен за струк

Помалите ремени кои се наменети за носење на струк ќе ја трансформираат секоја ваша комбинација на облека и вашиот минијатурен струк ќе биде во главен фокус.

View this post on Instagram

On our way to #diorcouture

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

Панталони со вертикални линии

Покрај тоа што вашиот струк ќе изгледа потесно, вашите нозе ќе изгледаат потенки и подолги отколку што навистина се.

Фустан на преклоп

Овој популарен крој на фустан, речиси педесет години не изглегува од мода, а тоа не нѐ изненадува, бидејќи фустанот на преклоп го истакнува само најдоброто.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber