Tiffany сина и Аudrey Hepburn: Хит боја за нокти по примерот на филмската дива

4 април, 20190
ttt

Доколку беше жива, Аudrey Hepburn сигурно ќе го обожаваше лакот во Tiffany сина боја, бидејќи токму таа ја прослави оваа боја благодарение на нејзината улога во „Breakfast at Tiffany’s“.

Девојките кој го сакаат накитот од истоимениот бренд, но и филмското остварување, ја обожаваат оваа нијанса на лак.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber