Втор меден месец на Priyanka Chopra и Nick Jonas: Од снежните Алпи на егзотичните Кариби

10 јануари, 20190
vv

Новопечените младенци Priyanka Chopra (36)  и Nick Jonas(26)  уживаат во првите денови од брачниот живот.

View this post on Instagram

Found his true love! 😂

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

Веднаш штом се вратија од швајцарските Алпи, тие се одлучија за целосен температурен шок, па ги посетија егзотичните Кариби.

Поранешната Мис на светот и познатиот пејач се верија во јули по само два месеци врска, бидејќи како што велат, на првиот состанок сфатиле дека се еден за друг.

View this post on Instagram

😍

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

„Нашата поврзаност се случи во еден момент, знам дека покрај себе имам партнерка за целиот живот со која со радост ќе го поминувам сето она што животот го сервира“, изјави пејачот за Entertainment Tonight.

View this post on Instagram

And forever starts now… ❤️ @nickjonas

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

Се венчаа во декември, а свадбената церемонија траеше дури три дена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber