Зошто се вљубивме во стилот на Мишел Обама?

12 март, 20190
misleh 2

Една од илјадниците причини поради кои што ја обожаваме Мишел

Во нејзината харизма и шарм се вљубивме уште кога беше Прва дама, а нејзиниот стил, кој отсекогаш бил брилијантен, посебно го засакавме во последните неколку месеци. Мишел Обама веќе неколку месеци го промовира својот мемоар, кој едвај чекаме да го прочитаме, а секоe поjaвување во јавноста е проследено со некоја неочекувана комбинација на облека. Мишел не се плаши да ризикува, па ја видовме во неонски бои, светки и откачени јакни. Таа изгледа одлично и во кралско синото одело на Elie Saab , како и во Sally LaPointe светкавиот топ и бели панталони, а нејзината заразна насмевка ја прави секоја комбинација уште подобра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber