10 Животни совети на САМАНТА ЏОНС: Се чуствувам младо, но немам желба да изгледам како 20 години!

26 август, 2020
226747_kim-profi_ls

Познатата Саманта, „кралица на добрите времиња и луд живот“, актерката Ким Катрал е родена на 21 август 1956 година. Познатата актерка зад себе има богат живот и богата кариера. Таа се стекна со многу искуство и живееше низ разни животни лекции кои отворено ги споделуваше во своите интервјуа низ годините.

Таа зад себе има повеќе од 80 улоги, а секако најпознатата улога е Саманта Џонс, која нè израдува со нејзиното лудило, во мега-популарната серија „Сексот и градот“.

Како и феноменалниот лик што го играше, Ким е многу отворена личност и нема проблем да го каже точно она што мисли. Со текот на годините, таа го изрази тоа во многу искрени совети на мудрост, а ние решивме да издвоиме неколку од нив.

1. Бидете свој и ценете го тоа. Поминувајте во животот со свој ритам.

2. Тоа е ваше тело и ваш живот. Правете го она што сакате во него.

3. Во најголем дел од мојот живот, бев осамена. Фантастична, но осамена.

4. Отсекогаш мислев дека помалку е всушност повеќе.

5. Тоа е животот – следиш каде те води срцето. Барем тоа е она што јас го правам.

6. За три секунди знаете дали сакате да ја споделите иднината со некого – ќе биде тоа долг половина час ако не сте во право .

7. Поминав убаво во младоста и сè уште се чувствувам млада, но немам желба да изгледам како да имам 20 години.

8. Нема потреба да се чувствувате дека сте изгубиле на 40, 50 или 60 години. Одлично поминувам во втората половина од животот. Прашање е што вие ќе се одлучите дека сакате.

9. Цел живот сум била на диета, затоа што имам огромен апетит.

10. Во мојот живот и кариера сакам да го прифатам стареењето затоа што мислам дека тоа е она што е интересно.

escort - Korsan taksi