За овие 3 знаци, септември ќе биде најлошиот месец во годината

26 август, 2020
horoskop-830x0

До 22 септември, овие хороскопски знаци ќе се соочат со голем број тешкотии

Додека сезоната на Лав беше весела, пријатна и ентузијастична, сезоната на Девица им носи проблеми на одредени хороскопски знаци.

Девицата е симбол на жетвата, а нејзиниот елемент е земјата. Земјена и интуитивна, оваа астролошка сезона служи како потсетник дека есента е скоро зад аголот.

Затоа, многу знаци ќе чувствуваат зголемена нервоза, незадоволство, песимизам и ќе бидат предмет на деструктивни импулси.

Имајќи го ова на ум, решивме да ви откриеме зошто сезоната на Девица ќе биде особено тешка и предизвикувачка за Близнаците, Вагите и Водолиите, но и како да се справуваат со хороскопските знаци со вознемиреноста.

Близнаци

Ќе бидете многу бучни и склони кон дебата. Бидејќи сонцето во Девица сјае над четвртата куќа на домот, семејството, стабилноста и емоционалните искуства, веројатно ќе се вознемирувате за сите мали работи дома и на работа и ќе сторите сé што е во ваша моќ да останете организирани.

Полната месечина во Риби на 22 август ќе влијае на вашата десетта куќа на наследство, престижот и професионална репутација, донесувајќи затвореност и јасност на вашите односи, но и потребата да се изгради авторитет на работа. Внимавајте на енергијата на Нептун и не заборавајте на вашата крајна цел.

Добрата вест е дека Меркур ќе влезе во вашиот сестрински знак Вага на 5 септември, што ќе ви овозможи подобро да ги видите вашите долгорочни перспективи и да ви помогнат да се зафатите со претприемнички вложувања.

Вага

Сонцето во Девица оваа сезона ќе ја активира вашата мистериозна 12-та куќа на приватност, духовност, интимност, карма и сите работи зад сцената, што значи дека веројатно ќе бидете во интроспективно расположение цело време. Ќе го набљудувате вашето внатрешно ЈАС и различни мисли постојано ќе доаѓаат до вас.

Оваа сезона со која владее Меркур ќе ви донесе можност да направите чекор назад и да ја промените перцепцијата за многу работи што првенствено се однесуваат на вашиот живот.

Полна месечина во мистични Риби на 22 август ќе влијае на вашата шеста куќа на здравствени и дневни обврски, што значи дека нешто во оваа област од вашиот живот треба да се признае или прилагоди. Вашата благосостојба ќе биде главниот фокус оваа сезона, иако на прв поглед нема да изгледа така.

Водолија

Иако е време да уживате во вашата напорна работа и ефикасност, енергијата на Девица ќе ви донесе незадоволство поврзано со самокритика и перцепција за секој детал.

Сонцето во Девица оваа сезона ќе ја разбуди вашата еротска осма куќа на сексот, долговите, интимноста и трансформацијата, што значи дека ќе набљудувате колку енергија вложувате во вашите работи, обврски, но и љубов.

Наместо да критикувате сè што гледате и да испрашувате сè што ќе правите, ова е можност да ја разгледате количината на енергија што ја давате во однос на она што сте го добиле за возврат.

escort - Korsan taksi