5 едноставни правила: Како да го активирате законот за привлечност и да добиете сè што сакате во животот!

11 август, 20200
zelba

Законот за привлечност стана популарен во целиот свет благодарение на успехот на книгата Тајна (The Secret), која продаде над 90 милиони примероци.

Во книгата се вели дека ако сакате нешто да се случи, доволно е да верувате во тоа и многу да размислите за тоа и вашите мисли да се манифестираат, без оглед дали станува збор за некои настани, работи или дури и луѓе, ако верувате доволно цврсто во тоа, ќе се оствари.

Со фокусирање на позитивни или негативни мисли, може да донесете позитивен или негативен резултат во животот.

Кога сакате нешто, мора да се фокусирате на тоа нешто, но тоа не значи дека ќе размислувате само за таа желба 24 часа на ден и ќе игнорирате сè. Ова значи дека треба да бидете позитивни и да се надевате на најдоброто, а освен тоа да направите се што е во ваша моќ што ќе придонесе за реализација на таа желба.

Покрај размислувањето, желбите треба да бидат напишани и на парче хартија. Преку пишување, нашиот ум полесно го усвојува и учи она што го пишуваме.

Ова не е волшебно стапче или ритуал, туку комбинација на желби, позитивни мисли и работа на реализација.

Овие чекори ќе помогнат и ќе го олеснат патот до таа цел:

Чекор 1.Желбата мора да биде напишана

Напишете ја вашата желба во читлив ракопис. Намерата што е запишана има поголема моќ за привлечност од намерата што само ја создаваме во умот.

Чекор 2. Желбата треба да има одреден рок

Важно е да се напише желба што е реална и може да се реализира за неколку месеци или за неколку години. Кога пишувате желба, важно е грубо да го дефинирате рокот за постигнување на намерата. На пример: „Сакам да купам куќа за 3 години“.

Чекор 3. Запишете ја желбата во овој момент

Важно е да ја напишете желбата како да во моментот се исполнува. Истиот случај е со афирмациите кои најчесто се изговараат во сегашниот период. На пример, напишете ја вашата желба на следниов начин: „Одам на патување што отсекогаш го посакував“, наместо „ќе одам на патување и да посетам места што сакав да ги видам целиот живот“

Чекор 4. Отфрлете ги зборовите што започнуваат со НЕ

Додека пишувате желба, фокусирајте се на неа и отфрлете ги негативните верувања и сфаќања.

Чекор 5. Благодарност и дела

Кога ќе напишете сè што сакате за вашата желба, преклопете ја хартијата и ставете ја на скриено место. Дејствувајте во согласност со вашата желба и работете на тоа и секој пат кога ќе направите мал потег кон таа желба, додајте го на таа хартија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris