7 водечки трендови за есен 2020 година: Прославете го септември со стил! (ФОТО)

7 август, 20200
насловна

Модната есен носи неколку веќе познати парчиња, бои, кроеви и дезени. Кожни јакни (и оние изработени од вештачка кожа), карирани парчиња, плетени фустани и облека во најстрасна боја се враќаат во мода.

Погледнете кои од овие ќе бидат хит модни парчиња за претстојната есен – можеби повеќето ги имате во вашиот плакар!

1. Кожни јакни и палта

Каква модна есен би била без кожа? Покрај класичните јакни до половината, оваа година ќе бидат популарни и подолги капути, кои совршено се комбинираат со чизми до глуждот и фармерки, но и поформални фустани и чизми.

  2. Беж боја

Неутралните нијанси во боја на бело кафе ќе доминираат на улиците и оваа есен. Ќе се носи сè, од здолништа и топови во оваа нијанса до топли кардигани, палта или чизми.

3. Набрани фустани

На есенските модни комбинации ќе доминираат драпирани фустани, топови и боди кои ги истакнуваат женските атрибути. Набрани мини и миди фустани ќе бидат особено популарни.

4. Карирана шема

Есента е невозможна да се замисли без карирани фланелни кошули. Но, оваа година, карираниот дизајн влегува во сите домени. Ќе се носат карирани топови, панталони, здолништа, фустани, палта, модни додатоци … Сè ќе биде во духот на коцки!

5. Фустани на панталони

Оваа есен ќе се експериментира и со носење фустани со панталони. Но, овој експеримент не само што вклучува „безбедни“ модни комбинации на мини фустани и тесни панталони, туку и донекаде похрабри потези.

6. Црвена боја

Со неутрални нијанси на есен, најстрасната боја во палетата ќе биде совршено комбинирана – црвена. Улиците ќе бидат поцрнети од изборот на атрактивни здолништа, фустани, џемпери и други парчиња облека во таа боја.

7. Предимензионирани палта

Преголемите палта продолжуваат да се носат и оваа есен. Иако ова парче облека најчесто се поврзува со деловни изданија, ќе влезе и во комбинации на уличен стил, а особено ќе биде популарно да се комбинира со кратки топови.

https://www.instagram.com/p/CDbf8i_JrSI/?utm_source=ig_embed

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi