8 работи кои (покрај препораките) не смеете да ги нанесувате на вашето лице бидејќи ќе ја уништат кожата

22 јули, 20200
кожа

Интернетот е полн со секакви идеи за борба против проширени пори, митесери или темни дамки на лицето предизвикани од сонце. Честопати ова е напишано од неодговорни, неупатени луѓе кои сакаат да привлечат внимание и не се грижат што советувањето може директно да и наштети на кожата на лицето. Новите предизвици и идеи се одлична работа, но има некои работи со кои не се експериментира. Нашето лице е една од тие работи. Исто така, постојат многу погрешни верувања за чистење и нега на лицето, заостанати од времето кога немало големо познавање од оваа област. Значи, овие се нашите совети што да НЕ ставате на лицето.

  1. Лосион за тело
  2. Паста за заби
  3. Сапун за раце
  4. Лак за коса
  5. Лимон
  6. Лепак
  7. Груб пилинг
  8. Шминка со поминат рок

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber