Адел ја откри тајната поради која ја доведе својата линија до совршенство

18 август, 20200
adele-mrsavica

Една од најпопуларните пејачки во светот, 32-годишната Адел, неодамна ги изненади фановите со нејзината трансформација. Драстичното губење на тежината, започна да ги „топи“ килограмите по разводот од нејзиниот поранешен сопруг, 46-годишниот Симон Конески. Но, таа неодамна откри на социјалните медиуми дека не само разводот, туку и специјалната книга одигра голема улога во промената на нејзиниот живот, благодарение на што таа „започна“ и ја реализира поентата на вистинската среќа.

Таа на Инстаграм сподели како, покрај болниот развод, авторката Гленнон Дојл со својата книга „Untamed: Stop sleasing, start living “ ја охрабри да направи голема трансформација. Пред да започне да ја чита книгата, мега-популарната пејачка не беше свесна дека сите сме „кројачи на сопствената среќа“. „Ако сте подготвени, оваа книга ќе ви го разниша мозокот и ќе ви ја натера душата да вреска. Откако ја прочитав оваа книга, јас сум неописливо подготвена за сè“, откри Адел на својот Инстаграм профил, објавувајќи фотографија од насловната страница на препорачаната книга. Имено, до тогаш, таа никогаш не размислувала за тоа колку може да го промени целиот свој живот и да биде клучна причина за среќа самата на себе. По читањето на книгата, таа целосно ја промени својата перспектива и одлучи да не „очајува“, туку да стори сé што е во нејзина моќ да се промени.

Инаку, пејачката не престанува да изненадува со своите нови фотографии во кои, благодарение на нејзината добра линија и атрактивниот изглед, невозможно е да се препознае. Со книгата, таа се стекна со мотивација за животот, но разбра и важен дел од „рецептот“ за среќен живот. Од почетокот на нејзината трансформација, таа изгуби над 45 килограми, а со книгата успеа да го реши проблемот со стресот и депресијата.

Во една прилика, таа им откри на странските медиуми дека тренира три пати неделно, јаде само избрана храна од диетата како сирутин и брзо ја губи телесната тежина. Таа ја доживеа најголемата промена на крајот на 2019 година, кога се појави на социјалните мрежи во целосно ново издание и сите ги остави без здив, а се чини дека сега конечно сфати како да се направи самата себе среќна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi