Актерката по скоро 2 месеци излезе од затвор! Таа издржа казна за учество во измама од милион долари!

28 декември, 2020
ссссс

Sвездата на Фул Хаус, Лори Лофлин, 56, ќе ужива во својата слобода во последните денови од 2020 година, откако помина скоро два месеци во затвор за да отслужи мито за давање мито за да ги запише своите ќерки во едно. колеџ во Америка.

Имено, Лори им се предаде на властите во Калифорнија за Ноќта на вештерките на 31 октомври оваа година. Таа се предаде скоро три недели пред крајниот рок за пријавување на 19 ноември, со цел да биде слободна пред новогодишната ноќ.

Не размислуваше за ништо, но сака што побрзо да го остави зад себе и да продолжи напред со својот живот. Ова беше кошмар за кој мислеше дека никогаш не може да и се случи – изјави извор близок на актерката.

Холивудската актерка и нејзиниот сопруг, модниот дизајнер Мосимо ianанули, беа осудени за учество во програма што им овозможуваше на богатите родители на своите деца безбедно да се запишат на престижните американски универзитети како Јеил, Џорџтаун и Универзитетот со мито и измама од Јужна Калифорнија “.

Лори и Мосимо се последните од славните родители кои во тоа време ги признаа обвинувањата, а пред тоа, вината ја призна актерката Фелисити Хофман, која се прослави во серијата „Очајни домаќинки“.

Покрај затворската казна, Лори мора да и плати на државата 150.000 УСД и да се занимава со општокорисна работа за две години. Мосимо ќе одлежи 5 месеци затвор и треба да плати 250.000 УСД, како и да заврши 250 часа социјално корисна работа, но најлошиот дел за славната актерка штотуку помина и таа сега е дома со своите ќерки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber