Тест на личност што ќе ви ги отвори очите: Изберете со своето срце и откријте што ве спречува на патот кон љубовта

28 декември, 2020
шаено

Многупати сме убедени дека изборот на омилена боја може да открие многу за некоја личност, а експертите тоа го потврдија.

Исак Њутон открил во 1666 година дека бојата е резултат на интеракцијата помеѓу објектот и светлината што веќе има одредена боја, а не дека објектот е тој што создава боја, како што се мислеше. Овој заклучок стана познат како теорија за боите.

Овој „тест на срцето“ ќе ви открие како боите откриваат што има во нашата потсвест.

Црвено срце

Боите во црвениот спектар припаѓаат на топлите бои. Црвената боја може да предизвика широк спектар на емоции, од нежност и топлина, до целосна фрустрација и лутина.

Aолтото срце ве опишува како весела и оптимистичка личност. Сепак, и покрај тоа што сте омилени во општеството, честопати можете да се чувствувате осамено и покрај големиот број луѓе. Вашите емоции го изгубија фокусот, можеби дури и во раното детство.

Во текот на твојот живот, ти беа наметнати критериуми што си бил должен да ги исполнуваш. Настојувате да бидете совршени и кога ќе потонете во подлабока емоција и ќе почувствувате доза интимност со некого, треба да побегнете за да ги прикриете своите несовршености. Запомнете, понекогаш е дозволено да плаче. Кажете некому што навистина чувствувате и сте направиле голем чекор кон самосвест.

Сино срце

Прибегнувате кон модерен стил и начин на живот. Иако сината боја спаѓа во спектарот на ладни бои, таа е спротивна дефинирана психолошки. Имено, ѕидовите со кои се опколивте во одреден момент ќе започнат да се рушат.

Вие се движите од целосна незаинтересираност до опсесивна приврзаност, но околината отсекогаш била златна за сите. Нишаната рамнотежа помеѓу сликата што ја презентирате во јавноста и она што го гледате во рефлексија на огледалото на крајот од денот само ве повредува.

Розово срце

Не треба да бидете голем експерт во психологијата на боите за да кажете дека сте дете заробено во телото на возрасен. Вашата инфантилизам може да биде симпатична, но не на долг рок и во стабилни врски. Не очекувајте дека вашиот партнер ќе ве води низ животот, затоа што тогаш тоа не е ваш живот.

Честопати ве придружува чувство на осаменост и често наидувате на луѓе кои не го гледаат светот преку вашите очи. Верувате во вечна љубов која не е предмет на компромис, но тоа не се случува, освен во филмовите од 60-тите. години. Обидете се да ги тргнете оние розови очила што ги носите подолго време и ќе видите колку е разновиден и магичен светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber