Актерот призна: „Пред девет години ми го најавија Ковид“

27 ноември, 2020
profimedia-0141419097

Беше подготвен

Иако Ковид-19, кој се појави во Кина кон крајот на минатата година, а потоа се прошири низ целиот Свет и однесе бројни животи, шокираше многумина, лицето кое не беше изненадено од пандемијата и последиците од тоа е британскиот актер, 47-годишниот Џуд Лоу. Имено, обожавателите на овој актер веќе долго време знаат дека Џуд одигра една од улогите во филмот „Зараза“ од 2011 година, за кој многумина веруваат дека го најави коронавирусот, а во интервју за GQ, актерот призна дека на сценариото кое моментално го нападна Светот веќе беше подготвен однапред.

Дефинитивно имав чувство дека вакво нешто ќе се случи. За време на снимањето на филмот, многу научници и експерти работеа со нас, објаснувајќи ни дека сценариото што го игравме за филмското платно во тоа време беше исто така сценарио што би го доживеале во реалниот живот за неколку години “, објасни 47-годишникот на крајот на минатата година тој знаеше што ни претстои.

„Кога започна во 2020 година и во медиумите се зборуваше дека во последните неколку месеци се шири вирус во Кина, за жал, не бев изненаден. Знаев дека дојде она што ми го кажаа пред девет години “, изјави актерот за споменатите медиуми. Патем, кога за првпат се појави во киносалите, филмот „Зараза“ заработи 136,5 милиони долари, а неговата популарност вртоглаво се зголеми оваа година, за жал, токму поради неговата неверојатна сличност со моменталната епидемиолошка состојба во Светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit