Анџелина Џоли во страв! Не знае како да ја заштити сопствената ќерка

14 јуни, 20200
,;l,;l,

Анџелина Џоли, американска актерка и режисерка, мајка на шест деца , започна да зборува за неизбежната тема кога станува збор за живот во САД, а тоа е проблемот со расизмот, полициската бруталност и протести. Анџелина, поттикната од нејзината посвоена ќерка Захара, реши да „работи“ на светот околу неа со што ќе ја заштити од расизам и дискриминација.

Во интервју за британскиот „Harper’s Bazaar“, таа откри како нејзиниот изглед на светот значително се променил поради пандемијата и немирите во Америка. Таа објасни дека работела изминативе 20 години за да им помогне на земјите надвор од Соединетите држави, но дека сега видела дека дома недостасува најголема помош. „Имаме систем што ме штити, но не ја штити ќерка ми – или кој било друг маж, жена или дете само заради нивната боја на кожа, тоа е неподносливо“, рече Анџелина. Анџелина ја посвои Захара кога имаше шест месеци од етиопско сиропиталиште пред 15 години. Иако Бред во тоа време беше со неа, тој не можеше официјално да стане нејзин татко се до една година по посвојувањето. Затоа Анџелина сака некои работи да се променат во САД.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris