Бил Клинтон има рак кој неговото тело нема долго да го издржи

21 август, 20200
bil

Во последните неколку дена светските медиуми објавија дека здравствената состојба на поранешниот американски претседател, 74-годишниот Бил Клинтон, е крајно лоша. Имено, шпекулациите започнаа кога американски медиуми објавија дека Клинтон боледува од карцином на кожата и дека се плаши дека може да умре наскоро.

И реномиран лекар, кој посака да остане анонимен, рече дека Клинтон неодамна се оперирал и дека неговата состојба не е најдобра. „Неговиот живот е во опасност затоа што тој страда од неколку сериозни болести и неговото тело нема да може да издржи долго“, рече лекарот. Покрај ракот на кожата, се пишува дека Клинтон наводно има прогресивно нарушување на централниот нервен систем, односно Паркинсонова болест. Патем, Клинтон го прослави својот 74-ти роденден пред два дена, а тој сè уште не ги коментираше шпекулациите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi