Block – блокатор за сите сигнали на мобилните – за опуштање

29 април, 20200
Блокатор НАСЛОВНА

Кога навистина сакате да се исклучите од светот…

И амстердамскиот производ на дизајнерот Ернст Конинг му здосадила  со глобалната зависност од мобилните телефони, па затоа тој и неговиот претприемач Фабијан Сапту направија Блок – стилизиран алуминиумски резервоар во кој паметениот телефон може да биде привремено затворен за да не добива сигнали.

Блокот работи според принципот на кафезот Фарадеј, блокирајќи го електромагнетното поле на уредот. Конинг и Сапту велат дека се особено задоволни што го пронашле „противотровот“ на зависноста од паметни телефони благодарение на увидите од 19 век.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris