Целиот свет ја оплакуваше неверојатната Мерилин Монро: Ова е нејзиното последно видео

5 август, 2020
Annotation 2020-08-05 204221

Психијатарот Ралф Гринсон го пронајде телото на познатата холивудска актерка Мерилин Монро во спалната соба на нејзиниот дом во Брентвуд, Калифорнија. Тој 5 август 1962 година беше кобен за познатата актерка.

Гринсон беше повикан околу 3 часот наутро од страна на слугинката Еунис Мареј, која „сметала дека нешто не е во ред“, бидејќи светлината во просторијата била вклучена и вратата е заклучена.

Смртта официјално ја потврди Хајман Енгелберг, докторот на Мерилин Монро, кој пристигна во куќата околу 3:50 часот.

Веста за ненадејната смрт на актерката наскоро се појави на сите корици на американски и европски списанија, а стапката на самоубиства во Лос Анџелес тој месец двојно се зголеми.

Ова е последното познато видео на Мерилин Монро, направено непосредно пред актерката трагично да си го одземе животот.

Нејзината смрт народот сè уште ја гледа како нерешена мистерија, а фактот дека долго време се шпекулира дека Мерилин Монро била во врска и со претседателот Џон Ф. Кенеди и неговиот брат Роберт Боби Кенеди ги поттикнува теориите на заговор дури и по толку години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris