Чај за намалување на апетитот (РЕЦЕПТ)

29 август, 2020
226943_profimedia0348618704_ls

Потребно е:

Половина литар вода

1 лажица рендан ѓумбир

2 ловорови листови

половина лажичка семе од ким

половина лажичка цимет

Измешајте ги сите состојки, освен циметот и варете околу половина час. Извадете од топлината, додадете го циметот и оставете 5 минути да се излади.

The Benefits Of Drinking Delicious Black Tea | Lipton

Препораки: Направете литар чај или повеќе одеднаш, а потоа загрејте го во микробранова кога сакате да го консумирате.

Вкусот на чајот зависи од количината на состојки што ги додавате. Циметот дава арома на чајот и доколку ви се допаѓа овој вкус, слободно додадете повеќе цимет. Додадете го ловоровиот лист внимателно, затоа што ако претерате, чајот може да биде премногу силен.

Bid your health concerns goodbye with tea! – AyurvedNews
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris