Чести симболи во соновите кои не треба да ги игнорираш!

29 август, 2020
download


Кутија

Криење, тајни и разочарување Ако сонувате кутии, криете нешто или можеби се плашите дека нешто се крие од вас. Покрај тоа, ако ја отворите кутијата во сон, тоа може да биде порака дека сте подготвени да ја откриете тајната. Ако погледнете во кутијата и видите дека е празна, веројатно ќе бидете разочарани.

If you learn to dream lucid, you can steer your dream | by Eddy Koster |  Live Your Life On Purpose | Medium

Паѓање

Недостаток на контрола, опасност и вознемиреност. Многу чест сон е оној во кој едно лице се чувствува како да паѓа. Ова може да значи дека чувствувате дека работите се движат надвор од контрола во вашиот свесен живот. Можеби се плашите од неуспех или можеби некои од вашите поризични избори ќе се вратат на крајот за да ве „гризнат“. Ако паѓањето е повторувачки симбол во соништата, веројатно е добар показател дека во секојдневниот живот треба да се фокусирате на борба против вознемиреност, медитација или јога.

The Significance of Dreams - From Desire to Tantra | Isha Sadhguru


Заби

Стареење, изглед и здравје

Многу луѓе кои сонувале заби може да почувствувале нешто повеќе како кошмар, при што крцкаат или паѓаат забите. Забите го симболизираат стравот од стареење, а можеби дури и смрт. Одличен начин за борба против овој страв е да се обидете да живеете секој ден со полни бели дробови и да водите позитивен живот. Само ова може да биде и потсвесна порака која ви кажува да се грижите премногу за вашиот изглед а повеќе за вашето здравје. На крајот на краиштата, не станува збор за тоа како изгледате, туку за тоа како се чувствувате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris