Дали го губите времето со погрешна личност?! Ова се знаци дека вашата врска е лоша!

11 јуни, 20200
фдс

Без разлика дали сте во подолга или пократка врска, доколку се најдовте пред ѕид, и не можете да видите подалеку, и сè почесто се прашувате: „Дали го губам моето драгоцено време со погрешна личност?“, Во текстот што следи може да ви помогне да го откриете тоа.

Многу луѓе се во врска што не води до среќен крај. Потребно е многу храброст и самоспознание, пред сè, да си признаеме на самите себе дека нашата љубов ја поминуваме неповратно кон некој што не е достоен за нас.

Најлошото нешто во врска со модерната врска е всушност навика. Навикнати на незадоволство од односите и прифаќање на состојбата на нештата што не не исполнуваат нас, тие се она што всушност нè спречува да бидеме среќни.

Ако некој не е подготвен да ве пушти целосно во нивниот живот, да ги открие сите нивни стравови и тајни, да ви покаже доверба за која сте достојни, тогаш тој веројатно не е вистинската личност за вас.

Ако вашите блиски луѓе, укажуваат на тоа дека сте се измениле, дека веќе не дејствувате природно и дека се воздржувате, знајте дека сте во неволја.

Ако сте забележале дека многу често сте поседувани од меланхолични и тажни чувства, кои партнерот не може да ги избрка на кој било начин, или уште почесто тој дури и не се обидува, знајте дека ова е показател за незадоволство во врската. Иако нашите сакани не се одговорни за нашите чувства, тие не сакаат да ги охрабрат во голема мерка.

Друг јасен показател за лошата врска е секако емоционална исцрпеност. Среќна потенцијална врска треба да ви даде крилја, да ве однесе преку океанот и да не ве закопа подлабоко и подлабоко.

Најјасен фактор што ќе ве разбуди од екстази во лоша врска е отсуството на планови за заедничка иднина. Ако скоро никогаш не разговарате за нив со партнерот или сте забележале дека не сте во нив кога тој ги изложува, исчезнете додека не биде предоцна. Никогаш не е доцна за нова врска. Едноставно е лошо да потрошите премногу време во дисфункционален однос.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris