Дали сте доживеале ваков оргазам? Беше тешко но вредеше, велат девојките.

29 август, 2020
секс

Сите три жени откриле дека им се потребни околу пет минути за да се постигне овој вид оргазам.

Жените обично доживуваат сексуална кулминација со стимулирање на клиторисот или навлегување. Малку поретко го постигнуваат со анален секс, но оргазмот за кој овие жени разговарале за малкумина дури би се помислиле дека е можен.

Тие достигнале оргазам само со стимулација на брадавиците и се колнат дека не е тешко да се постигне тоа ако знаете што ви одговара. Брадавици се многу чувствителна ерогена зона и кај мажите и кај жените. Дури и ако не доживеете оргазам за време на таквата стимулација, тоа може да го засили задоволството и да го забрза тој конечен чин.

„И двајцата сме шокирани“

Три жени анонимно му опишаа на Космополитан точно како оргазмот се чувствува преку брадавиците.

„Бев со момче и тој ми ја држеше раката над моето рамо додека го гледавме филмот. Почна да се игра лесно со брадавиците над кошулата и скоро го достигнав врвот. После тоа, експериментирав сам “, рече првата.

„Доживеав таков оргазам преку предигра и експериментирање со моето прво момче. И двајцата бевме многу неискусни, затоа се истражувавме. Следи многу задоволство. Беше постепено, но многу моќно. Што се однесува до мене, тоа е одлична работа – само уште еден начин да се постигне задоволство “, рече друг.

 „Мојот партнер си играше со моите гради многу повеќе нежно отколку што обично прави. Отпрвин беше досадно, допирот беше премногу слаб и сакав да му дадам упатства, а потоа одеднаш сфатив дека ми се приближува оргазмот. И двајцата бевме шокирани “, рече третата.

Сите три жени откриле дека им се потребни околу пет минути за да се постигне овој вид оргазам. Тие го споредиле оргазмот преку брадавиците со другите видови оргазми.

„Трае подолго, се чувствува подлабоко и јас би рекола дека чувството е помалку интензивно, но поудобно“, рече првата.

„Кога имам оргазам преку брадавиците, пределот на моите гениталии е почувствителен “, рече друга.

„Многу сличен на класичен оргазам, но со’ жлезливо чувство ’во градите, скоро како да се отечени“, заклучи трета.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris