Одвикнување од пелени: Слушајте се себеси и своето дете

29 август, 2020
odvikavanje-od-pelena_5f48a2053d2a5_970xr

Повеќето родители „имаат за цел“ да се ослободат од одвикнувањето од пелена за време на летните одмори. Во исто време, тие забораваат дека процесот на одвикнување од пелени трае некое време и дека детето не мора да биде подготвено за овој потфат токму кога е планиран одморот. Ова се некои од проблемите што можат да се појават за време на процесот на одвикнување од пелена.

2020 New Design Baby Cloth Diaper Cover Waterproof Cotton Diaper Washable  Newborn Nappy Reusable Baby Diapers Pocket From Kidsmart1, $6.23 |  DHgate.Com

По првиот роденден, бебето може да биде подготвено да се одвикне во секое време, но важно е да се препознае тој момент, бидејќи станува збор за индивидуален процес кој ќе зависи од различни фактори за секое дете. Употребата на сила во овој случај е најлошата опција. Колку што родителите „брзаат“ со овој процес, тие мора да бидат свесни дека детето е во главна улога во овој случај. Ако детето доживее голем стрес (на пр., развод на родителите, смрт на некој близок, преселување во друг град и др.), Тие можат несвесно да се вратат во помлада фаза на развој во која се чувствувале побезбедно. Во овој случај, процесот на одвикнување од пелена ќе треба да се одложи и треба да се внимава при повторното пробување.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris