Цел свет ја коментира оваа видео снимка од Меркел: Зборуваше за Корона вирусот па се изнасмеа на цел глас

29 август, 2020
3745_1000x0

Германската канцеларка Ангела Меркел денес ги загрижи Германците, но и светот, со нејзините темни предвидувања во врска со вирусот корона.

Сепак, кога започна да одговара на прашањата на новинарите, канцеларката стана весела дама наместо загрижена. Таа беше многу изненадена кога ја прашаа дали американскиот претседател Доналд Трамп ја „шармираше“, како што рече пред два дена Ричард Гренел, поранешниот американски амбасадор во Германија. Кога денеска од канцеларката беше запрашано да ја коментира изјавата на Гренел за време на прес-конференцијата, Меркел се загледа во новинарот и го повтори прашањето: „Што направи тој?“ Откако новинарката објасни како Гренел рече дека Трамп ја „шармирал“, Меркел гласно се смееше.


Оние кои присуствуваа на конференцијата почнаа да се смеат, а Меркел им се придружи. Потоа одби да коментира, велејќи дека не зборува за приватни разговори.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris