ДАЛИ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЗА ЛЕТЕН ПЕ*ИС? На мажите ќе им олесни кога ќе дознаат за ОВА! Жени, внимавајте! Може да ве излеже големината!

24 август, 2020
penis

Шокантно откритие!

Топлото време влијае на луѓето различно, но се чини дека има интересен ефект врз мажите. Имено, некои мажи веќе забележале и доживеале феномен познат како „летен пе*нис“, што значи дека заради високите летни температури, пе*нисот станува се поголем.

 -Терминот „летен пе*нис“ го измисли Трејси Мур од магазинот МЕЛ, а урологот Џејмин Брембат потврди дека високата температура или топлината навистина можат да доведат до раст на пе*нисот. Сепак, тој вели дека не е сезонска работа.

“Без разлика дали е лето или зима, вашите гениталии ќе останат со иста големина. Кога е ладно надвор, телото се обидува да ја задржи внатрешната топлина, додека кога е топло надвор, телото се обидува да се ослободи од таа топлина со потење. Покрај тоа, во текот на летото пиете повеќе вода што во комбинација со потење може да направи да изгледа како вашето тело или кожата е отечена. Значи, може да создаде перцепција дека некои работи се поголеми “, објасни тој.

Значи, не е дека вашите гениталии ќе пораснат во текот на летото, но можно е тие да изгледаат поголеми. Сепак, д-р Дадли Даноф има и своја теорија за летниот пе*нис – тој тврди дека тоа има врска со проширување на крвните садови на топлината.

Овој експерт тврди дека топлината ги проширува крвните садови до максимум, поради што пе*нисот во ерекција може да изгледа поголем.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris