Дали Вие се осмелувате да ги признаете овие работи?

7 август, 20200
225463_shutterstock-403472614_ls

Сите жени прават некои чудни работи во текот на летото, но тие никогаш нема да ги признаат

Тестирање на пот

Во текот на летото, повеќе се потиме поради високите температури. Поради ова непријатно чувство, жените честопати користат еден метод за тестирање на пот под пазувите, кревајќи ја раката за да проверат дали мирисаат непријатно. Ова го прават кога не се сигурни дали се испотиле. Тие го применуваат истиот принцип на градите за да проверат дали треба да се истушираат веднаш кога ќе пристигнат од работа.

И ако навистина се испотени, тогаш ја бришат потта со рака. Дали и Вие го правите тоа?

Не го перат градникот секојдневно

Бидејќи повеќе се потиме во текот на летото, логично е секој ден да се менува горниот дел од облеката. Но, многу жени сепак не го прават тоа. Тие го користат истиотот градник неколку дена, па дури и цела недела.

Цели нозе залепени со лепенки

Плускавците на нозете се вообичаени во текот на летото.

Сепак, ова не ги спречува жените да продолжат да носат сандали, флип-апостолки, папучи, дури и кога нивните нозе изгледаат како да живеат со години во шумата. Во такви случаи, лепенка е задолжителна.

Соблекување  чевли

Секој од нас знае колку релаксирачки е чувството кога ги соблекуваме чевлите под работната маса, барем на неколку минути. Сепак, многу жени забораваат дека тогаш ќе се почувствува целата пот, бидејќи чевлите и потта се лоша комбинација. Тоа нема да биде пријатно ниту за нашите колеги на работа ниту за нас.

Користење пудра во текот на топлите летни денови

Дури и најдобрата шминка по шест часа на 30 Целзиусови степени изгледа исто како да не сте ја ставиле. А ние додаваме уште еден слој над тоа.

Иако знаеме дека не е баш хигиенски да се избрише потта од лицето со сунѓер за шминка, многумина го прават тоа.

Голи нозе на тапацирот

Во текот на летото, носиме пократки здолништа и фустани, затоа седиме на седиште со тапацир во автобус, стол во кафуле или кај фризер, тогаш често се потиме.

Уште полошо е кога стануваме и зад нас останува море од пот. Одвратно, зарем не?

Повеќе слоеви лак на ноктите

Вчера врнеше дожд, а денес одеднаш е лето. Се разбира, ги „ископавме“ сандалите од аголот во плакарот.

Погледот кон лакираните нокти на нозете ни открива дека е подобро да не ги носиме. Но, не е важно. Брзо ќе нанесеме нов слој лак над остатоците. Никој нема да забележи…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris