Диета што ги отстранува мастите веќе четвртиот ден: Тежината не се враќа цели 3 години! (МЕНИ)

15 август, 2020
209093_shutterstock-432228067_ls

Постои една многу ефикасна диета која го освои светот. Се нарекува „сензационална диета“.

Оваа диета се заснова на умерен внес на калории и трае три недели. Според авторите на оваа диета, губите 3 до 5 килограми секоја недела, а можете да изгубите и до 12 килограми за три недели. Покрај тоа, изгубената тежина не се враќа за 3 години.

Балансирана диета

Ние ќе ви дадеме пример на мени за една недела, а вие ја повторувате оваа диета во текот на другите две недели.

Задолжително е да се пие вода меѓу оброците.

Мени:

1 ден

Појадок: Чаша кафе

Ручек: 2 варени јајца, зелена салата или варен морков со малку растително масло, еден домат без сол или чаша сок од домати.

Вечера: 200-250 грама бифтек пржен во растително масло, салата од свеж зеленчук (зелка, цвекло, моркови) со додавање на растително масло.

2 дена

Појадок: шолја кафе, еден тост.

Ручек: 100 грама бифтек, дел свежа зелка или салата од репка или моркови.

Вечера: 200 грама посно шунка или варено месо, чаша јогурт или кефир.

3 дена

Појадок: шолја кафе и 1 тост.

Ручек: еден морков, цвекло или целер пржени во масло. Еден домат, слива или портокалова боја.

Вечера: Исто како и ручекот.

4 дена

Појадок: шолја кафе.

Ручек: варено јајце, 3 големи варени моркови, 150 грама сирење.

Вечера: овошна салата. Не смееме да јадеме банани

5 дена

Појадок: риба, со сирови моркови и полнета со сок од лимон.

Ручек: половина килограм зготвена риба, 1 домат.

Вечера: Еден мал стек, салата од свеж зеленчук. Може да се користат зелка, цвекло, моркови, краставици или пиперки.

6 дена

Појадок: Чаша кафе.

Ручек: половина килограм варено пилешко или печено во фолија со многу малку масло.

Вечера: 2 варени јајца, рендани сурови моркови и чаша чај.

7 дена

Појадок: чаша чај

Ручек: 150 грама варено телешко месо или говедско месо, јаболко.

Вечера: Исто како и ручекот.

Вие сигурно нема да се чувствувате гладни за време на оваа диета, а рибата, месото и свежиот зеленчук ќе ви ги обезбедат сите потребни витамини и минерали. Сепак, пред диетата, не заборавајте да се консултирате со лекар.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris