ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 АВГУСТ: Ваги, ова не е добар ден за да започнете нова врска

29 август, 2020
sunce3-830x0

Погледнете што ви подготвија ѕвездите денес

ОВЕН

РАБОТА: Падот на концентрацијата може да ви донесе проблеми на работа. Сега имате тенденција да направите некои грешки.

ЉУБОВ: Чувствувате дека вашиот партнер се оддалечил од вас и не ви се допаѓа тоа. Можно е да инсистирате на решавање на некои проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го крвниот притисок.

БИК

РАБОТА: Бизнис стабилноста ќе дојде наскоро. Ќе бидете задоволни со новата можност вашиот бизнис да се подобри.

ЉУБОВ: Ако страдате за некои од вашите поранешни љубови, сега е време да се тргнете и обидете се да остварите некои нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со мочниот меур и долниот дел на стомакот.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Не е добар ден за работа денес. Можно е да имате некои проблеми прилично неочекувано.

ЉУБОВ: Комуникацијата со вашиот партнер сега не ви е одлична. Можно е често да имате конвулзии и проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте ги цигарите.

РАК

РАБОТА: Не реагирајте премногу емотивно. Обидете се да направите компромиси со деловните соработници.

ЉУБОВ: Не е добра ситуација на вашето љубовно поле. Може да имате некои компликации.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со тироидната жлезда.

ЛАВ

РАБОТА: Доаѓа период кој е многу ризичен за да започнете нова работа. Избегнувајте важни одлуки денес.

ЉУБОВ: Партнерот ви замерува многу и вашата врска полека паѓа во криза. Не сте задоволни од вашиот однос.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со главата. Посетете доктор.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Чувствувате дека е време за деловни промени.

ЉУБОВ: Емоционално се преиспитувате и не ви е лесно да донесете конкретни заклучоци. Можно е вашиот партнер некако да ве оддалечува од себе.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со циркулацијата.

ВАГА

РАБОТА: Вашите соработници сега ви создаваат тензија и имате впечаток дека нема да постигнете многу со тимска работа во овој период.

ЉУБОВ: Не е добар ден да започнете нова врска. Можеби нема да чувствувате доволно емоции кон додворувачот.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Ве очекува многу тежок ден на полето на работата. Бидете подготвени за можни проблеми на ова поле.

ЉУБОВ: Се чувствувате добро во вашата кожа и сте задоволни кога сте сами. Сега не се чувствувате подготвени за нова врска.

ЗДРАВЈЕ: Хроничните проблеми ви се враќаат.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Можеби треба да ја смените работата. Подготвени сте за деловни пресврти.

ЉУБОВ: Осаменоста се потенцира сега во вас. Можеби не ви е лесно да остварите ново познанство сега.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека период што во областа на работата може да ви донесе враќање на некои нерешени проблеми од минатото.

ЉУБОВ: Внимавајте да не претерувате со љубомора затоа што некој близок може да се дистанцира од вас поради посесивност.

ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар за преглед.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека период во кој можете да инвестирате во нов бизнис и да бидете задоволни со реализацијата на истиот.

ЉУБОВ: Немате добра комуникација со личноста за која се грижите и постојано се прашувате каде грешите сега.

ЗДРАВЈЕ: Можна е вкочанетост во вратот и рамената.

РИБИ

РАБОТА: Не е добар ден за работа сега. Можно е да имате некои проблеми што доаѓаат непланирано.

ЉУБОВ: Ве очекува важен состанок со личност која ви се допаѓа и сте нервозни. Можно е да сте подготвени да започнете сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Би било добро да ја проверите крвната слика.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris