Доколку имате болки во зглобовите на нозете: Замотајте ги во алуминиумска фолија и оставете само 1 час! Нема да верувате што ќе се случи

14 август, 20200
800697_noge_ls

Наместо да ја отпакувате фолијата само кога готвите, обидете се да ја користите за некои од овие здрави решенија. Од елиминирање на честите настинки, борбата против несоница, овој магичен материјал е совршен за многу проблеми.

Алуминиумска фолија ќе најдете во секое домаќинство токму затоа што може да се користи на многу начини! Но, сигурно не знаевте за некои од овие!

Одморете се –веднаш!

Верувале или не, можете да го третирате заморот и несоницата со алуминиумска фолија. Сè што треба да направите е да ја исечете фолијата во ленти и да ги ставите во фрижидер два до четири часа. Потоа, ставете ги на лицето, особено на веѓите и очните капаци. Мускулите наскоро ќе се релаксираат и ќе бидете свежи како да сте спиеле преку ноќ!

Смирете ги болните зглобови

Артритис, болка во пета, гихт … сите овие работи се ублажуваат со алуминиумска фолија. Само завиткајте ја околу болниот дел и дополнително завиткајте со завој за да не испадне фолијата. Поминете цела ноќ со таков завој и извадете ја наутро. Повторувајте ја оваа постапка две недели и болката ќе биде незабележителна! Ако го повторите третманот, имајте на ум дека по две недели употреба, неопходно е да направите пауза од 2 недели.

Лечи настинка

Завиткајте ги нозете во 5 до 7 слоја алуминиумска фолија и оставете ги еден час. Потоа извадете ја фолијата, оставете ги нозете да дишат неколку часа, а потоа повторете. Утре ќе бидете како нови!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi