Двојното затемнување од 5 јуни до 5 јули ќе има влијание врз секого во наредните 18 години!

2 јуни, 20200
220145_shutterstock-488381314_ls

Затемнувањето започнува на 5 јуни со затемнување на Месечината, а завршува со затемнување на Сонцето на 21 јуни и ќе трае до 5 јули.

Поради ова ќе дојде до големи промени поради големото количество енергија, а конечните резултат зависат од личност до личност, според тоа дали ќе може да ја користат таа енергија.

Многу е важно во текот на овој период внимателно да ги преиспитате своите желби, планови и постапки бидејќи тие многу лесно може да се одразат на настаните во следните 18 години.

На денот на затемнување на 5 јуни , треба да отпуштите и исфрлите се што е старо, чувства, врски кои не ни се потребни, сето она што долго време ве загрижува, за да на нивно место дојде нова енергија.

Добро размислете за своите цели и за тоа како ќе ги остварите, но не брзајте со одлуките, почекајте да помине овој процес.

Погрешните одлуки донесени во овој период може да бидат фатални и не може да се поправат. Поради тоа мора да бидете особено внимателни во однос на себе и сопствените желби.

Запишувајте ги мислите и идеите кои ви доаѓаат овој период бидејќи може да има во нив некои кои кријат идеи за во иднина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris