Џони Деп поднесе нова мултимилионска тужба кон својата поранешна сопруга!

31 август, 2020
деп

На легендарниот американски актер и продуцент Џони Деп (57) и неговата поранешна сопруга Амбер Херд (34) им се суди подолго отколку што биле во брак, а актерот наскоро ќе покрене нова постапка против бившата, за која вели дека му нанела многу штета во животот. и поради што изгуби огромна сума пари.

Странските медиуми пишуваат дека адвокатите на Деп наскоро се очекува да покренат нова мултимилионска тужба против Амбер на суд.

Актерката неодамна пред судот во Лондон изјави дека претрпела семејно насилство од нејзиниот сопруг три години, а Деп подоцна ги отфрли сите обвинувања. Како одговор, тој доставил бројни докази до судот, кои укажуваат на тоа дека актерката го нападнала и малтретирала за време на бракот, а не обратно.

Во исто време, Деп е на судење со британскиот таблоид „Сонцето“, затоа што тој медиум го карактеризира како семејно насилство.

Извор близок на актерката тврди дека адвокатите на Амбер се нервозни за новите тужби. Тие велат дека Џони нема да запре се додека не ја уништи. Без оглед на исходот во судењето во Велика Британија, каде што се најде судењето на таблоидот Сонцето, Амбер се подготвува за втор круг судења.

„Ова може да трае со години“, рече извор близок на актерката.

Неодамна беше откриено дека актерот изгубил 650 милиони долари, поради тврдењата на неговата поранешна сопруга и дека бил насилен во бракот со неа.

– Знам дека звучи лудо, но за второто и третото продолжение на „Пиратите од Карибите“, заработив 650 милиони долари.

 Кога го отпуштив моето поранешно управување не само што ги изгубив тие пари, но многу повеќе затоа што открив дека тие не ги платиле моите даноци дури 17 години. Беше многу напната средба – рече Деп.

Имотот на познатата убавица, според списанието „Форбс“, се проценува на околу 200 милиони долари, но поради проблеми со поранешните вработени и поранешна сопруга, како и трошоците за судењето, не е изненадувачки што американските медиуми започнаа да пишуваат дека Деп бил на работ на банкрот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris