Џорџ Клуни ја запозна Амал со своите родители штом ја виде прв пат, а нивната љубовна приказна е посебна!

6 декември, 2020
џорџ

Љубовната приказна на Џорџ Клуни и Амал Клуни започна во 2013 година. Двојката се запозна во куќата на актерот на езерото Комо во Италија благодарение на заедничкиот пријател. Истата вечер, Амал ги запозна и родителите на нејзиниот иден сопруг.

Амал престојуваше во Лондон, но далечината не претставуваше никаков проблем бидејќи Клуни наскоро размислуваше да ја запроси. После неколку месеци планирање, тој ја поканил на вечера и го скрил нејзиниот прстен од 7 карати во полесна кутија.

„Поминав 20 минути на колена чекајќи да ми каже„ да “затоа што беше во шок“, откри во една прилика Клуни, кој и самиот се плашеше од нејзината реакција бидејќи беа заедно само половина година.

Тие се венчаа во септември 2014 година, и само една година по нивниот прв состанок. Венчавката се одржа во луксузно одморалиште во Венеција во друштво на семејството и неколку блиски пријатели.

“Сè беше толку природно. Пред него, се надевав дека постои таква љубов што не бара никакво испрашување и слично. Тоа е единственото нешто во животот каде што среќата е најголем фактор. Имав 35 години кога го запознав Џорџ. Не ни сонував дека тоа ќе ми се случи, а идејата за брак и за семејство воопшто не ме возбуди “, рече Амал во едно интервју.

Амал е успешна Либанка, родена во Бејрут, ќерка на Барија Микнас, истакнат политички новинар и татко на Рамзи, претприемач. Како дете се преселила во Лондон со нив. Таа заврши стажирање во Меѓународниот суд во Хаг, работејќи на случајот со Слободан Милошевиќ и застана во одбрана на украинската премиерка Јулија Тимошенко.

Холивудскиот актер еднаш откри дека остави сè без здив со својата убавина и интелигенција, дури и Клуни за кого воздивнуваа жени со децении.

“Кога ја видов, помислив дека е убава, духовита и очигледно паметна. Не знам што мислеше за мене, веројатно дека сум стар”, се пошегува Клуни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit