Експерт открива: Работи за сексот за кои никогаш не треба да зборувате со пријателите

27 август, 2020
a93d8c814f7e5430349e

Зборувањето за некои работи може да ви го уништи односот со партнерот, но некои можат да го поправат.

Речиси сите сме „виновни“ за прекумерно откривање на детали за нашите сексуални животи, но споделувањето одредени сексуални искуства со пријателите може да биде многу добра работа. Особено е важно жените да зборуваат за секс. Разговори за согласност, што е сексуално прифатливо, а што не, што нè прави да се чувствуваме непријатно, одлуки за кои можеби жалиме – треба да разговараме повеќе за овие работи, пренесува Дејли Меил. Експертот за секс Трејси Кокс сподели какви работи им е дозволено на жените да споделуваат со своите пријателки, но и за кои не треба да зборуваат.

Не зборувајте за:

Фетиши

Вашиот партнер кој сака нешто малку невообичаено е обично тоа што сакаме да им го кажеме на пријателите. Одолејте на тоа. Потребна е храброст да му ги покажете на вашиот партнер вистинските сексуални потреби. Дури и ако не ви се допаѓа она што го откриле, бидете чувствителни и дискретни.

Големината на пенисот

Ова е тема на која се чувствителни сите мажи. Признајте им на пријателите дека тој е „помал“ и никогаш нема да заборави или да ви прости за тоа. Овие коментари може да ви значат малку, но него многу му значат кога станува збор за сексуалната самодоверба.

Проблеми со ерекцијата

Кажете им на сите ваши пријатели дека тој изгубил ерекција или дека не можел да ја добие и ризикувате еднократниот инцидент да стане долгорочен проблем.

Не се жалете цело време

Постојано жалење за вашиот сексуален живот на пријателите не е фер. Доколку не сте задоволни од ова, известете го вашиот партнер. Зборувањето со пријателите нема да реши ништо.

Не откривајте ја тајната што ве моли да ја чувате

Очигледно, ова не вклучува работи што ги направил што ве повредиле или ве натерале да се чувствувате непријатно. Во овие сценарија, разговарајте наместо да молчите. Инаку, ако тој сака тоа да остане помеѓу двајцата вас, задржете го тоа ветување.

Зборувајте за:

Позитивни работи

Да им кажувате на пријателите дека сексуалниот однос со партнерот е неверојатно и дека тој е најдобриот љубовник што некогаш сте го имале, тешко дека ќе донесе некаков проблем.  

Новата поза што сте ја пробале

Повторно, прилично безопасни работи. И фактот дека пробувате нови пози се чини авантуристички.

Вибратори

Тие сè уште се нешто што најверојатно ќе го користиме сами, и има неверојатно голем избор.  Зборувањето за оној што навистина работи е корисно

Разлики во оргазмот

Мажите постигнуваат оргазам многу почесто од жените, скоро во секој сексуален однос. Се препорачува да се сподели каква било техника што и помага на жената да доживее оргазам.

Зошто немате оргазам

Дајте им до знаење на другите жени дека оргазмите, исто така, потекнуваат од клиторисот и певетративниот секс не е секогаш доволен за да ги стимулира.

Смешните работи што ви се случиле

Сте паднале од креветот. Испуштање на ветер во најлош можен момент. Може да им помогне на другите и е безопасно.

escort - Korsan taksi