Еве како во иднина актерите ќе снимаат сцени со „акција“ во кревет!

10 јуни, 20200
margo.png

Поради пандемијата на коронален вирус, снимањето филмови и серии низ целиот свет беше запрено пред неколку месеци.

Холивуд се враќа на снимањето од 12 јуни, а за креаторите и филмските екипи се донесе посебен пакет правила, кои ќе треба да ги следат за да се спречи ширењето на вирусот.

Меѓу нив е секојдневното тестирање на актерите и актерките, цела низа мерки на претпазливост кога станува збор за хигиената и оддалеченоста …

И променете го начинот на снимање на сцените во кревет!

Документот од 22 страници наведува дека сцените на водење qубов и „други форми на многу близок контакт“ мора да бидат снимени со помош на CGI технологија.

Со цел актерите да не бидат „премногу интимни“ додека снимаат интимни сцени, се препорачува овие сцени да се направат со помош на компјутерска анимација, или тие едноставно да бидат исфрлени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris