ФАНОВИТЕ СОБИРААТ ПОМОШ ЗА ЛУНА ЏОГАНИ ?! Отвориле тековна сметка за пејачката! (ФОТО)

24 август, 2020
lna

Луна се пожали дека нема пари, а љубителите на нејзиниот лик и дело веднаш трчаа да помогнат!

Штотуку се опоравивме од видеото во кое пејачката Луна Џогани зема пари од малку постара жена, обожавателка, се појави веста дека фановите на пејачката отвориле тековна сметка на своја иницијатива на која може да се донираат пари за пејачката, реагирајќи на изјавата на Луна дека никогаш нема пари.

Апел на една жена, која наводно е администратор на една од групите на Фејсбук, каде што се собираат фановите на Луна, всушност се појави на социјалните мрежи, ги поканува сите заинтересирани да соберат помош за поранешната учесничка во реално шоу.

printscreen

“Луѓе, наидов на идеја дека, со оглед на тоа што Луна изјави дека таа и нејзиното семејство имаат финансиски проблеми, ние како нејзини обожаватели ќе и помогнеме. Во соработка со неколку администратори на страницата на Инстаграм, создадовме тековна сметка на која може да платите донации”, стои во објавата на Фејсбук.

Поранешиотж учесник во рреалното шои, Марко Џедовиќ, ја објави оваа жалба на својот профил на Инстаргама, осудувајќи ја и напиша со фотографијата: „Помогнете им на сиромашните“

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris