Жена се породила на сред плажа: НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА Е БРЕМЕНА!

24 август, 2020
770095_profimedia0081955973_ls

Една Австријка (45) која летото го поминала во Италија со семејството се породила на плажа, но не знаела дека е бремена, пишува „ Hafington Post “.

Детето е родено на 1 август, но веста беше објавена дури сега откако бебето и мајката беа ослободени од болницата здраво.

Момчето е, патем, седмото дете на брачна двојка Австријци кои ги поминуваа своите лета во Католица, туристичко место кај Римини, на италијанската страна на Јадранското Море.

Мајката не знаела дека е бремена, се чувствувала слаба и само кога започнало раѓањето, сфатило што се случува.

Според медиумите, клучна била помошта на бабичката, која случајно излегла  меѓу пливачите.

Двојката одлучи, откако мајката и синот беа ослободени од болницата, да го именуваат детето Паоло, по младиот човек, телохранител на должност на плажа, кој исто така и помогна на мајката.

Австријците го регистрирале момчето во општина Католица, каде ги дочекале со балони и шампањ, а Николета Оливије, одговорна за туризам во локалната власт, изјавила дека се надева дека двојката ќе го прослави првиот роденден на момчето следната година.

Марија Белеми, која управува со оваа плажа веќе 60 години, вели дека вакво нешто никогаш не се случило досега.

Како дел од новороденчето, влезот на плажата беше украсен со балони и сино лак.

escort - Korsan taksi