Фотографија која го запали светот: Пред 50 години, таа го молела Елвис за автограм, а сега е најголемата ѕвезда

19 август, 2020
elvis

Дали ја препознавате?

Фотографија од 1970 година го запали светот во последните денови. На неа можеме да видиме дванаесетгодишно девојче кое го моли легендарниот Елвис Присли за автограм. На прв поглед, ова е сосема обична слика, но сега можеме да сфатиме дека означиува важен историски момент.

Фотографијата можете да ја видите во продолжение.

На фотографијата можеме да ја видиме Мадона, кога таа била девојче. Се претпоставува дека фотографијата е направена на 11 септември 1970 година во Детроит, пред стадионот Олимпија. Околу него имало околу 40 обожаватели и тој љубезно им дал на сите автограми, иако наскоро настанала голема гужва.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris