„Глумеше како принцеза со мозочен удар“: Хју Грант сурово се пошегува на сметка на Рене Зелвегер!

24 декември, 2020
shutterstock1297837360-830x0


Славниот актер се пошегува на сметка на неговиот колега со кого играше главна улога во филмска класика пред 19 години


Британскиот актер Хју Грант (60) не можеше да одолее да се пошегува со својата колешка Рене Зелвегер (51), со кого играше во филмот „Дневникот на Бриџит Џонс“ пред 19 години.

Имено, 51-годишната русокоса го играше ликот на несмасната Бриџит Џонс во класикот во 2001 година заедно со Хју Грант кој ја играше улогата на женкар Даниел Кливер и Колин Фирт кој ја игра улогата на адвокатот Марк Дарси, па сè се врти околу нивниот љубовен триаголник.

Нејзиното доделување улоги во тоа време предизвика многу реакции, бидејќи обожавателите се прашуваа зошто на американската актерка и е дадена главната улога во англиски филм, иако таа нема британски акцент.

Хју Грант призна дека нејзиниот кастинг е смешен особено затоа што нејзиниот акцент потсетува на акцентот на принцезата Маргарет, што не е идеално.

-Имаше цел скандал затоа што англиската актерка не беше избрана. Не ја познавав Рене Зелвегер пред тоа, и бидејќи таа беше од Тексас, се чинеше дека ќе и биде многу тешко да зборува со британски акцент – започна тој.

-Почна со кастингот со акцентот на принцезата Маргарет, па затоа и рековме малку да се опушти, а потоа се однесуваше како принцезата Маргарет да има мозочен удар, а ние пукнавме од смеење – се пошегува Хју на сметка на неговата драга колешка.

Една недела подоцна, беше одлично, а останатото е историја – заклучи актерот, кој денес е голем пријател на Рене Зелвегер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber