ГОЛЕМИНАТА е важна! Но, само кога зборуваме за ПОЗИТЕ во сексот!

19 јуни, 20200
512906-PI6XIG-498-1-2048x1152

Иако прашањето за големината често се споменува кога се зборува за секс, многумина ќе се согласат дека големината на гениталиите не е клучна за задоволството. Технологијата е далеку поважна тука, а и експертите од оваа област се согласуваат. Сепак, некои пози треба да се прилагодат за взаемно уживање.

Иако можеби мислите дека не е важно, одредени пози можат да го направат вашиот секс непријатен, а поради некои можеби нема да можете да го чувствувате вашиот партнер онолку колку што сакате.

Просечни големини

Сексологот Емили Морс сугерира на таканаречениот „скриен змеј“ поза кога пенисот на вашиот партнер е со просечна должина. Ставете ги рацете околу неговите рамена и нозете околу половината. Така прегрнати, оставете го партнерот да заземе седечка позоција – буквално, неговото тело станува ваш стол, пишува WomensHealth.

“Г-дин Голем”

За почеток, посветете 10 до 15 минути на предигра, за да ја одржите вагината доволно влажна, а може да користите и лубрикант. Идеална позиција е кога жената е горе, за да може да ја контролира длабочината на пенетрацијата. Потпрете ги рацете на душекот на креветот, „како кога треба да направите склек“, објаснува Морис. „Нему со сигурност би било полесно да ги свитка нозете на колената“.

Помалку од просекот

Деби Хербеник, сексолог од универзитетот во Индијана, сугерира поза во која жената лежи на кревет, рацете се опуштени на перница, а задникот или колковите се поткренати. Кога партнерот влегува во вас, затегнете ги бутовите колку што е можно повеќе. Избегнувајте лубрикант – со помал пенис, триењето е вашиот сојузник.

Свиткана на едната страна

Ако пенисот на вашиот партнер е малку наклонет на едната страна, најдобро е да легнете на грб додека тој стои покрај креветот. Свиткајте ги колковите така што сте во полу-свиткана положба, а за време на пенетрацијата, прилагодете се на неговата форма.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris