Готово за неколку минути: Ви носиме 15 генијални летни фризури кои ќе ви бидат спас во топли денови

8 август, 20200
1289740

Нема ништо полошо отколку кога чувствувате дека косата ви се лепи на лицето натопено во пот. Ова е сценарио кое во летните денови секако се обидуваат да го избегнат сите жени, па затоа честопати се борат како да ја креваат косата, а да изгледа шик за сите прилики, од плажа до вечерта надвор.

Има навистина многу избори, но зависи од вас да откриете која фризура најмногу ви се допаѓа и која фризура најдобро одговара на вашите карактеристики на лицето. Она со што никогаш не може да тргне наопаку се лесните, неуредните пунџи и плетенките кои се навистина синоним за летото.

Ако сè уште сакате да ја носите косата надолу, секогаш можете да ја носите делумно крената, на пример, кревајќи го предниот дел од вашата коса во висока коњска опашка или пунџа, или едноставно да ги наместите шишките со неколку кул шноли.

Секогаш генијална идеја се фризури со помош на панделка или лента за коса кои доживеаа одлично враќање на модната сцена во последните сезони, а доколку штотуку сте пристигнале од пливање и планирате да отидете во градот и не можете да ја измиете косата од сол, секогаш можете да ја завиткате во марама, и проблемот е решен.

Брзи летни фризури кои се спас во топлите денови:

Пунџа со висок јазол

Неуредна пунџа

Меур плетенка

Пунџа украсена со кул шноли

Опашка со плетенка

Жито-плетенка

Две пунџи на врвот на главата

Две ниски пунџи

Ниска опашка

Меур реп

Плетенка со додавање шамија

Шамија врзана околу пунџа

Шамија врзана околу реп

Плетени репови

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris