Хајли Бибер вика дека фотографијата е едитирана

22 мај, 20200
0012c341-500

Во четвртокот модел ги отфрли гласините дека направила естетска операција после обвинувањата од еден Instagram профил кој споредувал фотогафии од детството и од сегашноста на манекенката. Таа на социјалните мрежи ги осуди сите кои ја постирале едитирана фотографија и шпекулациите дека правеле пластичка операција на лицето.

„Престанете да користите слики кои се поправани“ – искоментирала таа. „На десната слика воопшто не личам на себе…Никогаш не сум правела корекции на своето лице и ако веќе ме споредувате на 13 и на 23 години барем користете вистински фотографии кој и не се едитирана како овие.“

Во нејзина одбрана застанаа и нејзините фанови кои коментирале: „Така е Хејли“, “Оние што ја мразат никогаш нема да знаат колку е чисто нејзиното срце“, Таа е природно убава и не и се потребни никакви корекции..Уваба е и од надвор и од внатре!!“

Нејзината изјава доаѓа само ден откако и моделот Џиџи Хадид беше исто така нападната дека направила естетски корекции. „Луѓето мислат дека користам филтри на моите фотографии и дека поради тоа мми е тркалезно лицето но такво ми е уште кога сум се родила“ – ијавила таа и напоменала дека лицето моше и е променето но тоа се должи на нејзината бременост. Таа е неколку месеци трудна и заедноо со нејзиното момче Зиан Малик го очекуваат своето прво дете.

Бибер заедно со нејзиниот сопруг пејачок Џустин минативе неколку недели на социјалните мрежи постојано поставуваа видеа на кои објаснуваа како се грижат за својата убавина преку строги правил.

„Почитувам строги правила кога е во прашање негата на моето лице. Секогаш пред да спијам бев разлика перидот во денот го мијам лицето и ја вадам шминката. Секогаш. Кога имам слободно време не носам шминка, а и кога излегувам никогаш не правам целосна шминка. Се обидувам да останам хидрирана и пијам многу вода.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris