Хари признава: „Уште кога станав татко, чувствував притисок“

15 јуни, 20200
вц

Една од причините зошто 35-годишната Меган и нејзиниот три години помлад сопруг Хари решија да го напуштат кралскиот двор и да одат на друг континент е секако како тие би можеле да посветат повеќе време на семејниот живот и едногодишниот син Арчи. Сепак, Хари сега откри дека чувствува притисок поради неговиот син, односно фактот дека треба да му обезбеди подобра иднина.

Во писмото до „Африканските паркови“, Хари се осврна на тековните светски настани, вклучувајќи ги климатските промени, пандемијата и протестите што „беснеат“ во Америка поради расизмот. Сето ова, вели тој, го загрижува затоа што сака да му остави на својот син, но и другите деца, најдобар можен живот, „полн со можности“.


„Во моментот доживуваме егзистенцијална криза, глобалната пандемија сега„ нè потресе “и го стави светот„ во мирување “. Во егзистенцијална криза, работите се јасни: имаме една деценија да го промениме правецот каде што одиме, во спротивно ќе ја „заклучиме“ нашата судбина “, се грижи Хари

„Во оваа пандемија, за која знаеме многу малку, некои докази покажуваат дека можната причина за вирусот е нашата експлоатација на природата. Последиците од овие предизвици се јасни, но не смееме да дозволиме да не парализираат. Уште од кога станав татко, чувствувам притисок да им обезбедам на децата иднина што ја заслужуваат, иднина што нема да им биде одземена, иднина полна со можности. Сакам да можеме да им кажеме на децата, „Да, предвидовме дека може да се случи крајот, но со помош на прекрасна група на посветени лица, направивме се што можеме за да го вратиме екосистемот“, заклучува Хари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris