Хороскоп за новогодишната ноќ: Еве кого чека неизмерна среќа и финансиски напредок!

27 декември, 2020
310711_month-1047418-1920_f

Добро познатиот руски астролог Василиса Володина вели дека новогодишната ноќ пред нас навистина ќе биде вечер на целосна магија што ќе донесе голема среќа на многумина

За жал, 2020 година беше тешка година, но декември ветува дека сè ќе се подобри! Ова е олеснето со голем број добри планетарни настани. Една од нив е „милионскиот аспект“, кој Плутон и Јупитер го формираа во средината на ноември, но не ја изгубија својата моќ во декември. Овој аспект ветува голем паричен приход, особено за Јарец, Бик, Девица, Шкорпија и Риби.


Плутон е планета на големи пари, Јупитер, а тука е и Венера, планетата на парите и љубовта. На полето наљубовта, најмногу среќа ќе имаат Стрелците, Овните, Лавовите, Вагите и Водолиите.

Најмагичниот планетарен аспект во декември ќе биде хармоничниот аспект на Венера и Хирон, кои астролозите ги нарекуваат „Портата на Пепелашка“. Во овој период, се отвораат единствени можности за секој да се сретне со совршена личност за себе или личност која ќе ни помогне да живееме подобро и полесно. Ова се однесува и на мажите и на жените, а магичното влијание на Портата на Пепелашка ќе биде најзабележително од Водолијата и Лавот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber