Хороскопски знаци кои едноставно не можат да се поднесат едни со други

15 август, 20200
ѕ5ѕ5

Овен и Бик


Овните живеат брзо и секогаш се зафатени. Ништо не го задржува нивното место, така што тие не ги разбираат луѓето што водат здодевни, пасивни животи. Членовите на овој знак се спонтани и учествуваат во секоја забава. За среќа, Бикот има многу самодоверба, па неколку навреди од Овен нема да влијаат врз нив. Биковите сакаат да уживаат во секој момент и да го искористат максимумот, па не можете да разберете зошто Овен секогаш мора да биде во движење.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АПРИЛ! – Струмица Денес

Јарец и Риби

Како реалист, Јарецот го доведува во прашање сè што не е логично или значајно: кога наидува на луѓе чија глава е секогаш во облаците, тој одбива да се справи со нив. Секој што е роден во знакот на Јарец, не сака да троши време на луѓе кои мислат поинаку од нив. Немаат време за Риби, сонувачи и емоционали. Сепак, само затоа што главата на Рибите често е во облаците, не значи дека членовите на знакот се глупави. Риби попрво би го погледнале светот на свој начин отколку да бидат како Јарецот. Нивната меѓусебна нетрпеливост произлегува од суштински различни карактерни црти.

Дневен хороскоп за среда, 6 мај 2020 година | NetPress

Водолија и Близнаци


Близнаците напредуваат најдобро кога се опкружени со своите пријатели и се забавуваат. За разлика од Водолија, близнаците повеќе би сакале да ја поминат целата ноќ да излезат наместо да уживаат во домашни услови. Водолијата сака време за себе, така што друштвото на една личност во знак на Близнаци може да биде тешко за нив. Близнакот не планира однапред и е многу одговорен, а Водолија е горда што секогаш може да го одржи ветувањето. Овие два хороскопски знака тешко можат да бидат пријатели, заради многу различен животен стил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi