И покрај високите цифри, Дуа Липа сепак остана без награда

1 август, 2020
fghbjn

Странските медиуми денес пишуваат за фијаското што го доживеа британската пејачка, со потекло од Косово, по објавувањето на вчерашните номинации за наградите МТВ ММА. Иако таа постигна голем успех со својот втор студиски албум „Future nostalgia“, и постави сериозен рекорд кога станува збор за бројките на услугите за стриминг, МТВ не ги призна нејзините напори.

Поради хакери, Дуа Липа порано ќе го промовира албумот - Reporter.mk

Таа е една од ретките ѕвезди која годинава остана без ниту една номинација. Интересно е што загрозените фанови започнаа тренд на Твитер, во кој разговараат. Видеата на Дуа, од друга страна, добија четири номинации, но во случај да победи, наградата нема да оди кај неа, туку на режисерите. Поп-sвездите Лејди Гага и Ариана Гранде доминираат на годинешните награди, а имаат освоено вкупно девет номинации за песната „Дожд врз мене“, вклучувајќи ја и оној за Видео на годината. Веднаш ги следат тинејџерската ѕвезда Били Аилиш, како и музичарот Викенд. Овогодинешната церемонија за доделување на наградите ќе се одржи на 30 август, а како што изјави претходно МТВ, таа ќе се одржи на Интернет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris