И ЗА ОГРОМНО БОГАТСТВО И ЗА БЕСКРАЈНА ЉУБОВ! Древна ФЕНГ ШУИ алатка со која ќе го привлечете БАШ ОНА ШТО ВИ ТРЕБА

31 август, 2020
пар

Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја апсорбира енергијата на местото каде што се наоѓаме, па под креветот, според правилата на фенг шуи, не треба да има ништо – освен еден исклучок, пишува Мондо.

Значи, генерално, просторот под креветот треба да биде отворен. Сепак, многу луѓе практикуваат да складираат работи што не ги користат под креветот, а според правилата на фенг шуи, тоа е голема грешка.

Ако сакате добар проток на енергија во домот, не чувајте ништо под креветот освен оваа работа. Тоа е „кутија со благо“.

Што точно е кутија со благо?


Тоа е специфична фенг шуи алатка за привлекување одредена желба. За почеток, треба да изберете кутија во која ќе ги чувате нештата, а најдобро би било ако е дрвено, бидејќи дрвото ја претставува заземјната енергија на раст, напредок и дејствување.

Кога станува збор за она што треба да го ставите во кутијата, прво мора да си го поставите прашањето „Што ќе ме прави среќен?“.


Изберете предмети за кои мислите дека ќе внесат позитивна енергија во вашиот живот и она што го сакате само вие. Овие нека бидат предмети што ќе ги претставуваат вашите животни желби и склоности.

Ако сакате повеќе пари, пополнете ја кутијата со банкноти, накит, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но не ставајте парички во неа.

Ако сакате љубов, пополнете ја кутијата со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

Пробајте, можеби „функционира“!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris