Има само 16 години и 80 милиони следбеници. Сега ја открива и „темната“ страна на популарноста

27 август, 2020
278e437c-ebbb-41fe-b4d0-4675997a704c

CHARLI D’AMELIO е најголемата starвезда на TikTok. 16-годишната од САД е проследена со повеќе од 82 милиони луѓе на таа социјална мрежа, поради што нејзиниот профил е профилот на TikTok со најмногу следбеници. И додека нејзините врсници завидуваат на нејзината популарност, а малку постарите сонуваат за бројките што ги заработува на социјалните медиуми, оваа девојка сега реши да зборува за темната страна на популарноста на социјалните медиуми.

Интернет-злоупотребата и „срамното тело“ се нешто со кое секојдневно се среќаваме, вели Шарли. Во април годинава, таа избриша фотографија во бикини од Инстаграм, откако „троловите“ ја преплавија со коментари за тоа како нејзиното тело „не е женствено“.

View this post on Instagram

all smiles here 🙂

A post shared by charli d’amelio (@charlidamelio) on

“Ако имате следбеници, тие не ве сметаат за личност. Вие едноставно станувате нешто што луѓето можат да го осудат, злоупотребуваат, навредуваат и да го објективизираат. „Тие не очекуваат нивните зборови да не повредат“, рече таа.

View this post on Instagram

just me smilin’ 🙂

A post shared by charli d’amelio (@charlidamelio) on

Таа додаде дека има најтешко време да се занимава со коментари за нејзиниот изглед затоа што целиот живот слуша такви коментари затоа што се занимава со танц.

View this post on Instagram

🤖

A post shared by charli d’amelio (@charlidamelio) on

View this post on Instagram

be happy music video is out link in bio!!

A post shared by charli d’amelio (@charlidamelio) on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris